Şarj Dinamosu Arıza Belirtileri

Şarj dinamosu arıza belirtileri bu gibi çok önemli bir sorunun anlaşılmasına katkı sağlar. Belirtilere bakarak arızanın kaynağını ve nedenini bulmak kolay olur. Söz konusu şarj dinamosu olduğunda:

  • Aniden ve beklenmedik şekilde farların kararması,
  • Motorun geç çalışması ya da hiç çalışmaması,
  • Alt gösterge ya da şarj ışığının yanması,
  • Şarj dinamosundan normal olmayan seslerin gelmesi durumu ortaya çıkabilir.
Arızalı parça ve sistemin tespit edilmesi noktasında belirtilere bakarak doğru sonuca ulaşmak daha kolay olur.

Şarj Dinamosu Arıza Belirtileri

Şarj Dinamosu Konjektör Arızası

Şarj dinamosu konjektör arızası akünün sürekli olarak dolu kalmasının önünde engel teşkil eder. Aracın çalışması ile şarj dinamosu elektrik üretir ve akünün bu enerjiyi depolaması söz konusu olur. Şarj dinamosu ve konjektör sorunları ortaya çıktığında akü dolmaz bununla beraber aracın önemli enerji sorunu ortaya çıkar. Tamiri mümkün olan parçalardan biri olan şarj dinamosu, usta ellerde hemen çözüm getirilen bir parçadır. Bazı durumlarda ise değişimin daha mantıklı bir tercih olduğu bilinir. Arızanın anlaşılması ve doğru teşhisin konması, tamir sürecinin daha hızlı olmasına yardımcı olacaktır.

Şarj Dinamosu Konjektör Arızası

Şarj Dinamosu Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Şarj dinamosu arıza sorunu ortaya çıktığında araç çalışmaz, yolda kalır ve önemli problemler kendini gösterir. Araç çalıştığı esnada şarj dinamosu yardımı ile elektrik depolamak mümkün olur. Şarj dinamosunda ortaya çıkan arızalar aracın elektrik ihtiyacının karşılanmamasına neden olur. Şarj dinamosunda ortaya çıkan sorunların giderilmesi için usta kadrolarımız görevinin başındadır. Yüksek teknoloji ve donanım kalitesinin yanı sıra yedek parça konusunda ihtiyaçlarınız servisimiz tarafından karşılanmaktadır. Modern iş istasyonlarımız ve kullandığımız yüksek teknoloji sayesinde, aracınızın gereksinimlerini hızlı bir şekilde karşılıyor oluruz. Garantili ve güvenilir hizmetlerimiz size yardımcı olmaya devam edecektir.

Şarj Dinamosu Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X