Volant Sensörü Arıza Belirtileri

Krank mili sensörü olarak da bilinen bu parça krank milinin anlık konumunu belirleyerek araç devrinin tam olarak anlaşılmasına ve değerlendirilmesine yardımcı olur. Konforlu ve güvenilir sürüş konusunda buy yüksek teknolojinin getirdiği avantajlardan bahsetmek gerekir. Daha çok otomatik vites araçlarda kullanılan bu sistem krank milinin devir değerini ölçer ve aracın doğru devirle çalışıp hareket etmesine katkı sağlar. Arıza durumunda ise:

  • Araçta motorun boğulma sorunu yaşanır.
  • Hareket halinde olan araç stop edebilir. Sonrasında ise motor soğumadan araç tekrar çalışmayacaktır.
  • Motor devri yükselmez.
  • Motor çalışması çok gürültülü olur.
  • Marş basmasına rağmen motorun çalışmadığı görülür.
  • Ateşleme sisteminde karışıklık olur.
  • Motor arıza ikaz ışığı yanar.
Her bir belirti uyarıcı mahiyetinde olup araç sahiplerinin bir an önce tedbir almasına yardımcı olur.

Volant Sensörü Arıza Belirtileri

Volant Sensörü Arızası Nedir?

Volant sensörü arızası araç motorunun düzenli şekilde çalışmasının önündeki önemli bir engeldir. Bu tür arızanın ilk habercisi olan gürültülü motor çalışması, sürücüleri arıza konusunda ikaz eder. Aracın devrini tam olarak ve doğru zamanda alması volant sensörünün çalışmasına bağlıdır. Kirlenme, mekanik zararlar ve ömrünü tamamlayan parçalar nedeniyle aracın pek çok yerinde arıza ortaya çıkabilir. Volant sensörü ile ilgili arızaların ortaya çıkış nedeni de benzer sebeplere dayanır. Burada önemli olan konu arızanın çabuk anlaşılmasıdır. Sonrasında doğru hamlelerle arızanın giderilebilmesi için daha sağlıklı ve doğru adımlar atmak mümkün olur.

Volant Sensörü Arızası Nedir?

Volant Okuyucu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Volant okuyucu arızası motor devri ve krank milinin arasındaki ölçümün tam olarak yapılamamasına neden olur. Bu ölçüm doğru şekilde yapıldığı zaman aracın devir pozisyonu konusunda doğru bilgilere ulaşmak mümkün olur. Bu sayede devir durumuna göre otomatik vites araçların daha randımanlı şekilde yola ve hıza uygun hareket etmesi söz konusu olur. Bu gelişmiş sistem bileşeni manuel araçlarda da kullanılır.

Volant Okuyucu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Volant Sensörü Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Volant sensörü arızası ortaya çıktığı anda hiç zaman kaybetmemek gerekir. Öncelikli olarak deneyimimi ve donanımlı servisimiz, bu konuda çözüm üretici adres olarak kendini gösterir. Arıza tamiri, düzenli bakımlar ve kaliteli değişim konusunda, servisimiz güvenilir hizmetlerle karşınızdadır. Modernize gelişmiş ve kaliteli iş istasyonlarımız, her türlü çözümün adresidir. Makul fiyatlarla kaliteli hizmet için bize mutlaka başvurun. Usta kadrolarımız ve kullandığımız yüksek ekipman teknolojisi ile sorunlarınıza hemen çare bulur ve problemleri anında gideririz.

Volant Sensörü Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X